POZYCJONOWANIE KATOWICE

Aplikacje mobilne – małe, poręczne i na każdą okazję

Pozycjonowanie Katowice Popularyzacja urządzeń mobilnych sprawiła, że wiele drobnych, codziennych czynności można wykonywać za pomocą telefonów komórkowych – a właściwie smartfonów – które posiadają czytaj więcej »

kawa zielona mielona

Zielona kawa a właściwości odchudzające

Jak zapewne doskonale zdajecie sobie sprawę, zielona kawa jest obecnie bardzo, ale to bardzo popularna. Duża w tym zasługa właściwości odchudzających (czy może przede wszystkim o to chodzi). W końcu czytaj więcej »

fOTOTAPETY

W czym tkwi sukces fototapet?

W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się tapety z nadrukowaną fotografią. Dokładniej rzecz ujmując takie tapety z nadrukowaną fotografią to . Być może dla części z Was nasuwa się czytaj więcej »

blog O żYCIU

Marketing podczas pisania bloga

Jeżeli chcemy już pisać własnego bloga to musimy oczywiście zagwarantować sobie profesjonalny marketing. Warto wynająć tutaj kilka doświadczonych osób, które będą nieustannie weryfikować wszystkie in czytaj więcej »

niemiecki dla Firm

Tłumaczenia przysięgłe

Tłumaczeniami przysięgłymi nie może zajmować się każda osoba, która zna język. Tutaj trzeba być specjalistom, który gwarantuje, że jeśli wykona tłumaczenia to będą one zgodne z tym, co jest w orygina czytaj więcej »

Wynajem busóW Kraków

Kiedy warto wynająć samochód?

Są takie sytuacje, w których samochody bywają po prostu niezbędne. Gdy człowiek zamierza wybrać się na dłuższą wycieczkę, raczej nie marzy o tym, by podróżować publicznymi środkami transportu. Woli w czytaj więcej »

Frezowanie

Szczegółowy podział frezów

Tym razem czas na to, aby dokonać podział frezów. Z pewnością wszyscy wiedzą, że to rodzaj obróbki skrawaniem (dokładniej rzecz ujmując jeden z rodzajów), ale jak przychodzi do szczegółów to nie moż czytaj więcej »

odpływ Liniowy

Narastająca inwestycja

Inwestycja potrafi być bardzo dobrym źródłem dochodu, ale tylko wtedy, jeżeli będziemy zatrudniać fachowców. Załóż np. że będziemy instalować każdego dnia w bardzo dużej ilości. Kto wówczas będzie n czytaj więcej »

przeprowadzki

Gwarantujemy, iż przeprowadzka zostanie przeprowadzona na ustalonych zasadach

Gwarantujemy państwu, iż wszystkie Kraków w jakich uczestniczyliśmy dotychczas, odbyły się na adekwatnych do tego warunkach oraz zasadach, jednocześnie w wyznaczonym co do tego terminie. Oczywiście czytaj więcej »

SKLEP Zielarski

Co do zaoferowania ma sklep zielarski?

Co do zaoferowania ma ? Oczywiście bardzo wiele, w końcu bądź co bądź zielarnia jest miejscem które generuje coraz ciekawszą i atrakcyjniejszą ofertę, niekiedy gamę produktów do jakich nie uzyskamy d czytaj więcej »

 

Szczegółowy podział frezów

Tym razem czas na to, aby dokonać podział frezów. Z pewnością wszyscy wiedzą, że frezowanie (http://nim.com.pl/frezowanie-plexi/) to rodzaj obróbki skrawaniem (dokładniej rzecz ujmując jeden z rodzajów), ale jak przychodzi do szczegółów to nie można wykluczyć pomyłek. Można nawet powiedzieć, że pomyłki są dość często spotykane. W ten sposób mamy za sobą takie wprowadzenie a jak wprowadzenie jest zakończone to nie pozostaje nic innego jak przejść do sedna sprawy. Jakby ktoś zapomniał, mamy mówić o szczegółowym podziale frezów. Na początku to jak wygląda podział, kiedy bierzemy pod uwagę kształt. Biorąc pod uwagę kształt mamy frez walcowy, frez czołowy, frez tarczowy, frez kątowy, frez walcowo-czołowy, frez kształtowy, frez do gwintów, frez trzpieniowy, frez palcowy, frez krążkowy, frez ślimakowy do frezowania zębów kół zębatych metodą obwiedniową oraz frez modułowy do frezowania zębów kół zębatych. Przy geometrii ostrzy podział jest prostszy - frez walcowy, frez walcowo-czołowy, frez tarczowo trzystronny z ostrzami prostymi, frez jednostronny, frez kątowy oraz frez trzystronny naprzemianokośny. Możemy też brać pod uwagę materiał wykonania - stal szybkotnąca, stal kobaltowa, węglik spiekany, stal proszkowa oraz płytka diamentowa.

Podsumowanie tekstu

Czas dokonać podsumowania. Jak widać, frezowanie to nie jest taka prosta sprawa jak mogłoby się niektórym wydawać. Dokonaliśmy różnych podziałów i są to podziały dość skomplikowane (przynajmniej na pierwszy rzut oka). W kolejnych tekstach spojrzymy na frezowanie z innej perspektywy. Szczegóły już niebawem.